Końskowolska gazeta najlepsza w całej Polsce!

      Możliwość komentowania Końskowolska gazeta najlepsza w całej Polsce! została wyłączona

„Lubelskie Aktualności Rolnicze”, czasopismo wydawane przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, jest najlepsze w całej Polsce. Taki jest wynik konkursu, jaki przygotowało Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Końskowolskie czasopismo pokonało kandydatów z 16 polskich województw, a warto zaznaczyć, że na drugim miejscu znalazły się ex aequo gazety z Warszawy i Wrocławia. Konkursowa komisja podejmowała swoje decyzje, uważnie oglądając egzemplarze wydane w 2018 roku – a zwracała uwagę między innymi na poruszane tematy, na to czy publikowane teksty są ciekawe i zrozumiałe dla czytelników, czy szata graficzna jest estetyczna.

Pierwsze miejsce w tym konkursie oznacza nie tylko prestiż, ale też nagrodę pieniężną, w wysokości 5 tysięcy złotych. Dyplom, czek i pamiątkową statuetkę odebrali w Warszawie, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyrektor LODR w Końskowoli, Wiesław Orzędowski i redaktor naczelna „Lubelskich Aktualności Rolniczych”, Anna Jakimiak. Dodajmy, że tej jesieni końskowolskie czasopismo zdobyło jeszcze inną pierwszą nagrodę – w rankingu „AgroKlasa ODR 2019”.

Źródło zdjęcia: www.lodr.konskowola.pl