KORONAWIRUS: Aktualna sytuacja w naszym regionie

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Aktualna sytuacja w naszym regionie została wyłączona

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

4 marca okazało się, że wirus dotarł do naszego kraju i od tamtej pory laboratoria w całej Polsce badają próbki pobierane od osób, które zauważają u siebie podejrzane objawy. Do niedzielnego wieczora liczba osób, u których wyniki testu były pozytywne, urosła do 11.

Jeśli chodzi o nasz region, to w województwie mazowieckim potwierdzono 1 przypadek zakażenia – 23 osoby z podejrzeniem koronawirusa są hospitalizowane, a 2 objęte kwarantanną. 2332 osoby z województwa mazowieckiego są zaś objęte nadzorem epidemiologicznym.

Analogiczne dane na bieżąco podają władze województwa lubelskiego – i tu liczby są zdecydowanie niższe. Jak wczoraj podała rzeczniczka Wojewody Lubelskiego, nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia, z powodu podejrzenia hospitalizowanych jest 5 osób, a 3 poddano kwarantannie. Nadzór epidemiologiczny dotyczy na Lubelszczyźnie 359 osób.  

Przypominamy, że żeby ochronić się przed koronawirusem, trzeba dbać o higienę – zasady tej profilaktyki, zalecanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego, przypominamy także na naszym portalu, wystarczy kliknąć TUTAJ.  

Źródło zdjęcia: www.lublin.uw.gov.pl