KORONAWIRUS: “Azoty” znowu pomagają!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: “Azoty” znowu pomagają! została wyłączona

Puławskie „Azoty” zdecydowały przekazać kolejne pieniądze, które zostaną wykorzystane tak, by pomóc w walce z koronawirusem.

Decyzją Rady Nadzorczej, 200 tysięcy złotych trafi do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego imienia Jana Bożego w Lublinie oraz do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Ta kwota pozwoli kupić potrzebny sprzęt medyczny i laboratoryjny, potrzebny i pracownikom placówek i pacjentom.

Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy, Anna Zarzycka-Rzepecka, podkreśliła, że ta darowizna to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez władze województwa lubelskiego – i dodała, że cieszy ją fakt, że „Azoty” mogą pomóc w walce z zagrożeniem, które dotyczy nas wszystkich.

Przypomnijmy, że lubelski Sanepid to już czwarta placówka, którą wesprze Grupa Azoty Puławy – jak już informowaliśmy, spółka już w marcu przekazała 750 tysięcy złotych na rzecz puławskiego SPZOZ, Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.