KORONAWIRUS: Bezpłatne maseczki w tym tygodniu trafią do puławian!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Bezpłatne maseczki w tym tygodniu trafią do puławian! została wyłączona

20 tysięcy maseczek ochronnych jest już w drodze do Puław – poinformował o tym prezydent Paweł Maj, który złożył takie zamówienie w miniony piątek.

Chodzi o bawełniane, jednowarstwowe maseczki, które można samodzielnie zdezynfekować, piorąc je w wysokiej temperaturze. Prezydent obiecał, że ratusz sprowadzi do naszego miasta w sumie 40 tysięcy takich środków ochrony – pozostałe umowy z producentami którzy sprzedają maseczki, powinny zostać zawarte dzisiaj.

Te maseczki, które już zostały zamówione, powinny dotrzeć do Puław we wtorek wieczorem albo w środę. Wkrótce puławianie znajdą maseczki ochronne w swoich skrzynkach pocztowych, bo właśnie tak zdecydowano dostarczyć te rzeczy mieszkańcom. To, ile maseczek pojawi się w konkretnej skrzynce, będzie zależało od tego, ilu domowników wpisano do deklaracji mówiącej o wywożeniu odpadów.

Prezydent chce, żeby dystrybucja maseczek przebiegła sprawnie – tak, żeby do świąt wielkanocnych pojawiły się w każdym puławskim domu i mieszkaniu. Pomoc w tej dystrybucji obiecali puławski komendant policji, podinsp. Rafał Skoczylas i dowódca 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie, mjr Stanisław Guźmięga.