KORONAWIRUS: Co zmienia w Opolu Lubelskim?

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Co zmienia w Opolu Lubelskim? została wyłączona

Dzisiaj szkolne ławki, w Polsce, a także w naszym regionie, są puste – władze wszystkich regionów zastosowały się do zarządzenia, jakie wczoraj wydał premier Mateusz Morawiecki. Od dziś, do 25 marca zajęcia dydaktyczne są zawieszone.

Ale władze kolejnych samorządów podejmują też własne decyzje – takie, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Burmistrz Opola Lubelskiego informuje, że również do 25 marca zamknięte będą Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Opolskie Centrum Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.

Wszystkie zaplanowane spotkania z mieszkańcami zostają przełożone, a organizatorzy imprez sportowych czy artystycznych też zostali poproszeni o zmianę terminów. Poza tym, mieszkańcy Opola Lubelskiego nie zrobią zakupów na miejskim targowisku w dwa najbliższe poniedziałki, 16 i 23 marca.

Wszyscy mieszkańcy są proszeni o przestrzeganie zasad profilaktyki, czyli o dbanie o higienę. Z kolei ci, którzy zauważą u siebie objawy infekcji i mają uzasadnione obawy, że to koronawirus, powinni szybko dzwonić do opolskiego sanepidu, czyli pod numer: 81 827 20 41 a po godzinie 15.00 – 509 827 900.

Źródło zdjęcia: Opolskie Centrum Kultury – Facebook