KORONAWIRUS: Czy Twój sąsiad nie potrzebuje pomocy? Sprawdź!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Czy Twój sąsiad nie potrzebuje pomocy? Sprawdź! została wyłączona

Koronawirus wciąż zagraża mieszkańcom naszego regionu – przede wszystkim tym, którzy są słabego zdrowia i zmagają się z przewlekłymi chorobami.

Właśnie dlatego osobom starszym i schorowanym odradza się wychodzenie z domu – i dlatego bardzo przyda im się teraz bezinteresowne wsparcie. Władze Opola Lubelskiego zachęcają, żeby zaangażować się w akcję „Pomoc Sąsiedzka”. Jej idea jest bardzo prosta – chodzi o to, żeby wyręczyć konkretnego seniora w zrobieniu zakupów w sklepie, wyrzucaniu śmieci czy wyprowadzaniu psa.

Warto zacząć od zapytania wszystkich starszych znajomych, czy nie potrzebują tego rodzaju pomocy. Ale władze miasta zachęcają także do tego, żeby wyciągnąć pomocną dłoń do sąsiadów z bloku czy osiedla – żeby to zrobić, można w wyznaczonych miejscach rozwiesić specjalne plakaty. Wzór takich ogłoszeń jest do pobrania z internetowej strony gminy.

Opolskich wolontariuszy, chętnych do pomagania sąsiadom, wspiera tutejszy Dzienny Dom Pomocy Społecznej – to właśnie tu można się zgłosić po niezbędne środki higieny osobistej, tu także można dostać wspomniane plakaty. Do opolskiego DDPS-u można zadzwonić, pod numer: 609 804 016 albo napisać na adres: sekretariat@ddps.opolelubelskie.pl.

Gorąco zachęcamy do takiego pomagania, do zaangażowania się w „Pomoc Sąsiedzką”!