KORONAWIRUS: ELMO TAXI pomaga!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: ELMO TAXI pomaga! została wyłączona

Robienie codziennych zakupów nie dla wszystkich jest teraz bezpieczne – zwłaszcza seniorzy powinni unikać wychodzenia do zatłoczonych miejsc. Ale teraz, w takiej wyprawie do sklepu, bezpłatnie wyręczają ich wolontariusze z puławskiej korporacji ELMO TAXI.

Starsza osoba, która ma ponad 60 lat i mieszka sama, może zadzwonić na numer 81 887 30 40, żeby poprosić o zrobienie zakupów. Taksówkarze mogą kupić i przywieźć paczkowane jedzenie, środki higieniczne i środki czystości albo leki – w przypadku tych ostatnich, wolontariusze realizują także przekazane im recepty.

Takie zamówienia można składać w poniedziałki i w czwartki, do godziny 18.00 – a zrobione zakupy są dostarczane we wtorki i piątki. Do rozliczenia zakupów służą oczywiście sklepowe paragony – wolontariusze zjawiają się z nimi we wskazanych mieszkaniach. Przyjmują gotówkę, ale mają też terminale do płacenia kartą. Seniorzy zapłacą wyłącznie za swoje zakupy, a dostawa tych rzeczy do domów jest bezpłatna.

Na koniec ważna uwaga: kierowcy z ELMO TAXI zapukają tylko do mieszkań tych osób, które zamówiły zakupy i poprosiły o takie wsparcie. Każdy kto zachęci seniorów do skorzystania z tej pomocy powinien ich uczulić, żeby nie otwierali nikomu kto podaje się za wolontariusza, jeśli nie złożyli żadnego zamówienia.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: ELMO TAXI – Facebook