KORONAWIRUS: Harcerze z Lubelszczyzny też pomagają!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Harcerze z Lubelszczyzny też pomagają! została wyłączona

Żeby przetrwać czas epidemii, trzeba wzajemnie się wspierać. W tych niełatwych czasach do pomocy zgłaszają się także harcerze, a konkretnie: Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

Na Lubelszczyźnie to 85 harcerek i 52 harcerzy, wszyscy w wieku od 17 do 25 lat – w większości to osoby pełnoletnie. Mogą pomagać ośrodkach medycznych, na przykład w opiece nad dziećmi. Instytucjom publicznym chcą pomagać na przykład w obsłudze infolinii czy w aktualizowaniu danych, udostępnianych mieszkańcom województwa. Zgłaszają się także do przygotowywania paczek z żywnością, tych które przekazują ośrodki pomocy społecznej i grupy wolontariatu.

O pomoc harcerzy może też poprosić każdy, kto nie może sam zrobić zakupów: w ramach sąsiedzkiej pomocy młodzi ludzie wyręczą w zakupach przede wszystkim seniorów, którzy dla własnego bezpieczeństwa powinni zostać w domach. Harcerze odwiedzą na przykład sklep spożywczy, kupią potrzebne rzeczy i przyniosą wszystko pod drzwi mieszkania.

Koordynatorem Pogotowia w województwie lubelskim jest podharcmistrz Maciej Żurek – i to z nim można się kontaktować, żeby poprosić o wsparcie ze strony harcerzy. Można dzwonić pod numer 531 245 670 albo pisać na adres: maciej.zurek@zhr.pl.

Źródło zdjęcia: ZHR – Facebook