KORONAWIRUS: Maseczki dla mieszkańców Opola Lubelskiego

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Maseczki dla mieszkańców Opola Lubelskiego została wyłączona

Przypominamy, że od dziś noszenie maseczki ochronnej jest już obowiązkiem każdego, kto wychodzi ze swojego domu i odwiedza miejsca publiczne.

W wielu miastach i miejscowościach naszego regionu maseczki były lub jeszcze są bezpłatnie rozdawane – a do tego grona dołączyło wczoraj Opole Lubelskie. Do mieszkańców miasta zwrócił się w specjalnym apelu burmistrz Sławomir Plis: ogłasza, że maseczki wielokrotnego użytku są już roznoszone przez sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. To właśnie z nimi może kontaktować się każdy, kto potrzebuje większej ilości maseczek. W dostarczaniu maseczek pomagają strażacy z jednostek OSP, a także pracownicy Urzędu Miejskiego – i również do Urzędu można dzwonić, żeby poprosić o więcej środków ochrony (telefon: 81 827 72 01).

Ta akcja to kolejny sposób na to, by chronić zdrowie i bezpieczeństwo opolan. Opolski samorząd wspiera już służbę zdrowia, policję i straż pożarną – pomaga im i finansowo, i materialnie.

Burmistrz przypomina, że maseczki można przygotować do użytku dzięki praniu w gorącej wodzie, do 90 stopni Celsjusza i prasowaniu żelazkiem rozgrzanym do 110 stopni. Jednak warto pamiętać, że maseczka ma tylko pomóc w uniknięciu zakażenia – każdy kto może, powinien zostać w domu i nie odwiedzać miejsc publicznych.

Źródło zdjęcia: www.opolelubelskie.pl