KORONAWIRUS: Nie utrudniaj pracy tym, którzy odbierają odpady

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Nie utrudniaj pracy tym, którzy odbierają odpady została wyłączona

Władze Opola Lubelskiego proszą o rozsądek przy wyrzucaniu śmieci. Ale o odpowiedzialne zachowanie powinniśmy dbać we wszystkich zakątkach naszego regionu.

Zagrożenie koronawirusem ma wpływ także na branżę komunalną – obostrzenia związane z kwarantanną i bezpieczeństwem pracowników sprawiają, że odbieraniem odpadów zajmuje się mniej osób. Dlatego warto zadbać o to, żeby w tym najbliższym czasie nie wyrzucać więcej, niż zazwyczaj.

Aktualna sytuacja nie sprzyja na przykład robieniu wiosennych porządków czy remontom – trzeba mieć świadomość tego, że jeśli pojawią się jakieś ograniczenia w odbiorze śmieci, to w pierwszej kolejności będą dotyczyły odpadów wielkogabarytowych.

Także zbierając codzienne odpadki, warto zadbać o to, żeby śmieci zajmowały jak najmniej miejsca – warto je składać, zgniatać, dzielić na kawałki. Każdy, kto chce się pozbyć odpadów biologicznych, a mieszka we własnym domu i ma za nim ogród, może pomyśleć o stworzeniu własnego kompostownika.

Osoby pracujące w zakładach usług komunalnych, czyli pracownicy sortowni, ładowacze i kierowcy, co dnia narażają się na zachorowanie – dlatego warto docenić ich pracę i w miarę możliwości ją ułatwić.