KORONAWIRUS: Nowe wsparcie dla poniatowskiego szpitala

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Nowe wsparcie dla poniatowskiego szpitala została wyłączona

Informowaliśmy niedawno o tym, że Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim liczyło na wszelką pomoc, dzięki której zdobędzie niezbędne środki ochrony dla swojego personelu medycznego.

Mówiliśmy także o wsparciu, jakie zaczęło nadchodzić do opolskich placówek medycznych – a teraz do grona dobroczyńców Powiatowego Centrum Zdrowia dołączyły władze gminy Poniatowa. Wczoraj odbyło się specjalne spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele tego samorządu i władz powiatowych. Centrum oficjalnie otrzymało darowiznę w wysokości 40 tysięcy złotych – za te pieniądze będą kupione niezbędne środki ochrony. Pieniądze, które wygospodarowała ze swojego budżetu gmina Poniatowa, mają być przeznaczone na zakup dwóch tysięcy specjalistycznych maseczek ochronnych.

Przypomnijmy, że wsparcie dla poniatowskiego szpitala, który jest jedną z placówek tego Centrum, jest szczególnie ważne. Ten szpital wskazano jako zaplecze dla puławskiego szpitala zakaźnego – to znaczy, że jeśli w puławskiej placówce zabraknie miejsc dla zakażonych korona wirusem, będzie na nich czekał właśnie szpital w Poniatowej.

Źródło zdjęcia: www.um.poniatowa.pl