KORONAWIRUS: Odwiedź muzeum, wirtualnie!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Odwiedź muzeum, wirtualnie! została wyłączona

 Zagrożenie epidemiczne sprawiło, że od kilku dni zamknięte są wszystkie instytucje kulturalne w naszym regionie. Także do muzeów nie można w najbliższym czasie wybrać się osobiście, ale te znalazły już sprytny sposób na to, żeby dotrzeć do miłośników sztuki i ciekawostek: zapraszają na wirtualne zwiedzanie.

Taką propozycję ma między innymi Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wystarczy wejść na jego stronę internetową, żeby obejrzeć pałacowe wnętrza, a nawet dokładniej przyjrzeć się eksponatom – wszystko jest dokładnie opisane, dlatego taka wirtualna wizyta może być bardzo pouczająca. W kolejnych zakładkach można znaleźć opisy przedmiotów, ale też opowieści o historii Kozłówki i o ludziach, którzy byli związani z tym miejscem. Na wirtualnych gości czekają różne ciekawostki, nawet dawne przepisy kulinarne. Do obejrzenia jest także kolekcja archiwalnych fotografii, można więc porównać aktualne widoki z tymi sprzed lat.

Żeby wirtualnie odwiedzić pałac w Kozłówce, wystarczy wejść na stronę www.muzeumzamoyskich.pl. Warto zajrzeć także na facebookowy profil albo znaleźć kanał na YouTube – tam czekają przepisy prosto z „Kuchni Hrabiego”.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez Muzeum Zamoyskich