KORONAWIRUS: Praca wre w… zakładzie karnym

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Praca wre w… zakładzie karnym została wyłączona

Nie tylko służby mundurowe pomagają, także ci, można powiedzieć, po drugiej stronie medalu.

Ten czas dla wielu skazanych i osadzonych w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim nie będzie zmarnowany. Dołączyli oni do wyjątkowej, charytatywnej akcji. Z wielkim zaangażowaniem szyją środki ochrony, które trafiają do kolejnych potrzebujących. Do pracy przy maszynach do szycia dołączyła także kadra zakładu. Wczoraj 350 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku przekazano do dyspozycji Burmistrza Opola Lubelskiego Sławomira Plisa.

Maseczki zostały uszyte przez osadzonych w opolskim Zakładzie Karnym z materiałów zakupionych i przekazanych przez Gminę Opole Lubelskie. Teraz trafią do lokalnych służb i mieszkańców. Natomiast pakiet fartuchów ochronnych, które odebrał także Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, trafi do Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim. Odrębny zestaw maseczek ochronnych został już przekazany na potrzeby Domu Opieki Społecznej im. Wiktorii Michelisowej w Lublinie.

Inicjatywa odbywa się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem Resort Sprawiedliwości Pomaga.

Źródło zdjęcia: www.opolelubelskie.pl