KORONAWIRUS: Prezydent Maj podsumowuje

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Prezydent Maj podsumowuje została wyłączona

Prezydent Puław, Paweł Maj, na swoim profilu w mediach społecznościowych, podsumował dotychczas podjęte przez miasto działania, zmierzające do zatrzymania rozprzestrzeniania się groźnego dla nas wirusa.

Od końca marca przeprowadzana jest regularna dezynfekcja elementów małej architektury, która objęła 100 wiat przystankowych, 755 ławek i 700 śmietniczek. Odbywała się ona dotychczas w godzinach nocnych, teraz – dwa razy na dobę.

Ponadto odkażane są autobusy komunikacji miejskiej, a także przyciski sygnalizacji świetlnej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie wprowadził ponad tydzień temu zalecenia, dotyczące przycisków sygnalizacji znajdujących się na zarządzanych przez nich drogach wojewódzkich. Przyciski zostały zaklejone czarną folią. Tak sytuacja wygląda na ul. Partyzantów (przejście pod PIWet), skrzyżowaniu ulic Zielona – Głęboka – Skowieszyńska, przejściu przez ulicę Partyzantów przy Słowackiego, przez Wojska Polskiego, Wróblewskiego, Bema i Norwida wzdłuż ul. Partyzantów oraz wszystkie na skrzyżowaniu ulic Lubelska – Sikorskiego.

Pozostałe włączone przyciski są odkażane dwa razy dziennie przez pracowników Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach. Są też pewne dwa skrzyżowania zlokalizowane na ul. Dęblińskiej (obecnie należącej do miasta Puławy), zarządzane przez przyległe sklepy tj.: TESCO i LEROY MERLIN. Tam na prośbę Zarządu Dróg Miejskich, przyciski na przejściach będą wyłączone.

Źródło zdjęcia: Paweł Maj – Prezydent Puław – Facebook