KORONAWIRUS: Puławscy policjanci apelują i ostrzegają! 

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Puławscy policjanci apelują i ostrzegają!  została wyłączona

Stan epidemiczny, który obowiązuje w Polsce to nie czas na spotkania, załatwianie zaległych spraw urzędowych czy zbędne zakupy. Zostając w domu, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych osób, pomagajmy służbom ratowniczym właściwie realizować swoje zadania.

Odpowiedzialność, zdrowy rozsądek i szczerość wobec ratowników, policjantów, strażników czy strażaków pomoże ochronić całe rodziny! Sytuacja, która obecnie panuje, to czas specyficzny, bardzo trudny i wymagający wielu poświęceń. To wielki test dla Polaków, którzy niejednokrotnie udowodnili swoją solidarność i wolę walki.

W obliczu potężnego zagrożenia jakim jest koronawirus, wszystkie służby realizują szereg, czasem zupełnie nowych zadań, których celem jest jedno – zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Ratownik, policjant, strażnik, strażak, żołnierz – zrobią wszystko, aby pomóc i ochronić. Ale żeby móc to zrobić – muszą wiedzieć czy sami są bezpieczni.

Dlatego zgłaszając interwencję lub w niej uczestnicząc – mówmy prawdę. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, przekażmy tę informację od razu dyspozytorowi. Ratownicy, którzy przyjadą, będą wiedzieli jak się zachować, jaką odzież ochronną zastosować i gdzie umieścić osobę z interwencji. Chory lub będący w kwarantannie policjant, ratownik czy strażak nie pomoże nikomu…

Pamiętajmy także, że każda niepotrzebnie wywołana interwencja, nieuzasadnione wezwanie, nie tylko Policji, może spowodować, że pomoc nie zdąży dotrzeć na czas, tam gdzie faktycznie będzie potrzebna.

 

(info Policja Puławy)