KORONAWIRUS: Sprawdź, co się zmieni 18 maja

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Sprawdź, co się zmieni 18 maja została wyłączona

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od tego poniedziałku będziemy mogli skorzystać z wielu, dotychczas zamrożonych usług.

Pierwsze poluzowanie obostrzeń wprowadzanych z powodu pandemii nastąpiło 20 kwietnia. Co się zmieni w najbliższym czasie wraz z wejściem w trzeci etap znoszenia ograniczeń? Od 18 maja będziemy mogli m.in.: skorzystać z usług kosmetyczek i fryzjerów, a także zjeść w restauracji, kawiarni, barze, a także w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej).

Co ważne! Gość punktu gastronomicznego będzie mógł zjeść posiłek zarówno na sali, w środku, jak i w ogródku restauracyjnym. Pełne otwarcie branży gastronomicznej musi odbyć się pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo i obsłudze, i klientom.

Do wszystkich tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższony został limit pasażerów w transporcie publicznym. Zarządzający podejmą decyzję, czy skorzystać z tej opcji.

Od poniedziałku zwiększone będą też limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych: na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów); na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Więcej szczegółów na temat nowych rozporządzeń, które wejdą w życie w ten poniedziałek, można znaleźć TUTAJ