Koronawirus: strefa czerwona w naszym regionie!

      Możliwość komentowania Koronawirus: strefa czerwona w naszym regionie! została wyłączona

W miniony czwartek (15 października) odnotowano dobowy rekord zakażeń koronawirusem: potwierdzono je u 8099 osób w całej Polsce. W związku z tym, rząd podjął kolejne kroki, które mają zwiększyć bezpieczeństwo ludzi.

Od najbliższej soboty (17 października) niemal połowa Polski znajdzie się w tak zwanej strefie czerwonej. To 11 miast wojewódzkich (także Lublin) i 152 powiaty – wśród nich są dwa powiaty z naszego regionu: puławski i rycki. To znaczy, że już jutro zaczną tu obowiązywać surowsze obostrzenia, dotyczące przede wszystkim tego, ile osób będzie mogło pojawić się jednocześnie w konkretnym miejscu publicznym. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przejdą na system zdalnego nauczania.

W powiatach opolskim, zwoleńskim i kozienickim nadal będą obowiązywać zasady przypisane do strefy żółtej. Jednak te również od tej soboty zostaną nieco zaostrzone – żeby zwolnić tempo szerzenia się epidemii.

Szczegółowe wytyczne, jakie zaczną obowiązywać mieszkańców naszego regionu już jutro, można znaleźć TUTAJ. Zamieszczamy też infografiki udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia.