Kozienice czekają na nowy skwer – i nie tylko

      Możliwość komentowania Kozienice czekają na nowy skwer – i nie tylko została wyłączona

Do gminy Kozienice popłynie nowe finansowe wsparcie z mazowieckiego budżetu. Będzie to aż 200 tysięcy złotych – te pieniądze pomogą zrealizować wiele zadań, zarówno w samym mieście, jak i w pobliskich miejscowościach.

Włodarze Kozienic przeanalizowali potrzeby, związane z lokalnymi inwestycjami – i poprosili o dotacje z wojewódzkiego budżetu. Otrzymali pozytywną odpowiedź – i zapowiedź hojnego zastrzyku gotówki.

Połowa sumy, jaką przyznano gminie (czyli 100 tysięcy złotych), pozwoli stworzyć nowy skwer w centrum miasta – zielone miejsce, które będzie zapraszało do odpoczynku w plenerze, powstanie przy ulicy Nowy Świat – Hamernicka. Natomiast druga połowa hojnej sumy umożliwi przeprowadzenie wielu lokalnych modernizacji na terenach podmiejskich.

Prawie 54 tysiące złotych to środki, dzięki którym na lepsze zmieni się Rodzinne Ogródki Działkowe. Kamienny Potok zyska nowy plac sportowo-rekreacyjny Dolinka – nowe oprawy oświetleniowe i utwardzone alejki, Ustronie – nową bramę wjazdową i wrota ogrodzeniowe, Katarzynka – lampy solarne w okolicach alei, z kolei przy ogródkach imienia Bohaterów Studzianek pojawią się zarówno lampy solarne, jak i uliczne.

A niemal 47 tysięcy złotych pomoże przeprowadzić zadania, które są ważne dla kozienickich sołectw. W miejscowości Janików powstanie nowy chodnik, który pozwoli przejść od drogi powiatowej do cmentarza przy ulicy Herbacianej. Natomiast Janików Folwark wzbogaci się nie tylko o chodnik, ale też ścieżkę rowerową – taka inwestycja zostanie przeprowadzona przy jednej z gminnych dróg. Z kolei sołectwa Wólka Tyrzyńska B, Dąbrówki i Kępeczki będą mogły kupić nowe pomoce dydaktyczne dla dzieci.

Źródło informacji: Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic – Facebook