Jaki WOŚP w Kozienicach?

      Możliwość komentowania Jaki WOŚP w Kozienicach? została wyłączona

Już w najbliższą niedzielę po raz 28 odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz w wielu polskich miastach i miejscowościach odbędą się specjalne koncerty muzyczne, kwesty i licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

W tym roku temu wydarzeniu patronuje hasło „Wiatr w żagle”, a wszystkie zebrane pieniądze pozwolą kupić nowoczesne urządzenia, które pomogą ratować życie operowanych dzieci. Do niedzielnego finału szykują się już sztaby w całej Polsce – a w niektórych miejscowościach przygotowywane są jeszcze dodatkowe, specjalne akcje.

W Kozienicach wszyscy chętni będą mogli spotkać się o 13.30 na placu przy Centrum Kulturalno-Artystycznym. Kozieniczanie podadzą sobie ręce i w ten sposób stworzą ogromne serce – i to zostanie uwiecznione na zdjęciu. O 18.30, już w budynku Centrum, rozpocznie się koncert charytatywny, w którym wezmą udział uczniowie kozienickiej szkoły muzycznej – a tuż po ich występach, około 20.00, na zewnątrz odbędzie się akcja “Światełko do nieba”.

Tegoroczną charytatywną zbiórkę pieniędzy w Kozienicach przeprowadzi 70 wolontariuszy, będzie można ich rozpoznać po specjalnych identyfikatorach. Pojawią się na ulicach miasta, ale też w pobliskich miejscowościach: w Piotrkowicach, Głowaczowie, Brzózie, Janikowie, Magnuszewie, Stanisławicach i w Świerżach Górnych.