Nowy mural już niedługo w Kozienicach!

      Możliwość komentowania Nowy mural już niedługo w Kozienicach! została wyłączona

Miasto wzbogaci się wkrótce o nowe ścienne malowidło – to będzie już trzeci miejski mural, a pojawi się z okazji ważnej, sierpniowej rocznicy.

Kozienice to jedno z dwunastu polskich miast, w których przy wsparciu dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej powstanie mural poświęcony Bitwie Warszawskiej. Resort przekaże 72 tysiące złotych każdemu takiemu projektowi – a warto zaznaczyć, że pomysł przygotowany wspólnie przez gminę Kozienice i Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo.

Wiadomo, że mural będzie podkreślał wkład marszałka Józefa Piłsudskiego w przebieg zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Na malunku pojawią się też ułani, logotypy Ministerstwa Obrony Narodowej, Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej i gminy Kozienice. Będzie też oczywiście postać marszałka, który jest także honorowym obywatelem Kozienic. Na obrazie widnieć będzie również konkursowe hasło, które brzmi: “Polskie zwycięstwo dla wolności i Europy”.

Dzieło będzie powstawać na jednym z bloków mieszkalnych na Osiedlu Pokoju: powinno zostać ukończone na przełomie sierpnia i września. Gotowy mural będzie widać z ulicy Radomskiej.