Kozieniczanie, którzy są eko, dostaną niższe rachunki

      Możliwość komentowania Kozieniczanie, którzy są eko, dostaną niższe rachunki została wyłączona

Niektórzy mieszkańcy gminy Kozienice już wkrótce naprawdę zaoszczędzą – na opłatach za wyrzucanie śmieci. Bycie ekologicznym opłaci im się pod każdym względem.

A mowa o tych, którzy mają przydomowe kompostowniki i z ich pomocą pozbywają się bioodpadów. Burmistrz Kozienic ogłosił, że mieszkańcy takich posesji od 1 sierpnia będą płacić mniej za gospodarowanie odpadami.

Żeby być w gronie tych osób, trzeba po pierwsze na terenie swojej posesji umieścić kompostownik. Taki pojemnik można kupić w sklepie ogrodniczym albo zrobić samodzielnie – wystarczy zbić razem deski czy zaimpregnowane belki i zostawić między nimi spore szczeliny, żeby do kompostu docierało powietrze. Po drugie, z kompostownika trzeba regularnie korzystać, wrzucając do niego wszystkie domowe odpadki, na przykład te kuchenne. A trzeci warunek to złożenie odpowiedniej deklaracji w Urzędzie Gminy.

Nowy wzór takiego formularza jest już dostępny na stronie internetowej kozienickiego ratusza. Żeby zajrzeć do ogłoszenia na ten temat, wystarczy kliknąć TUTAJ.