KOZŁÓWKA: Przed nami dwa muzyczne wieczory

      Możliwość komentowania KOZŁÓWKA: Przed nami dwa muzyczne wieczory została wyłączona

Miłośnicy muzyki poważnej mogą już planować spędzenie dwóch najbliższych wieczorów w Kozłówce, a konkretnie – w tamtejszej zabytkowej kaplicy pałacowej.

To będzie sposób na zakończenie wakacji w dobrym stylu. Już dziś, o godzinie 17.00, będzie można wysłuchać koncertu „Muzyka polska znana i nieznana” – wystąpią Sławomir Tomasik, grający na skrzypcach i Robert Morawski, który zagra na fortepianie. W pięknym wnętrzu kaplicy zabrzmią utwory Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego czy Grażyny Bacewicz. Ten koncert jest częścią cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z kolei w piątek, czyli już jutro, o godzinie 16:00 wszyscy miłośnicy twórczości Stanisława Moniuszki będą mogli posłuchać kameralnego koncertu „Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie”. Wystąpią młodzi soliści z Europy Wschodniej, absolwenci prestiżowych akademii muzycznych, zaśpiewają przy akompaniamencie pianina. W programie znajdą się fragmenty arii pochodzących z oper Stanisława Moniuszki, a także fragmenty dzieł innych kompozytorów, współczesnych Moniuszce. Koncert jest organizowany w ramach projektu Filharmonii Lubelskiej dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na oba koncerty wstęp będzie bezpłatny!

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.