Kradł owoce i warzywa. Odpowie też za amfetaminę!

      Możliwość komentowania Kradł owoce i warzywa. Odpowie też za amfetaminę! została wyłączona

Za posiadanie znacznej ilość amfetaminy, usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież kwiatów, owoców i warzyw odpowie 40-latek z Puław. Na wniosek Policji puławski sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu do komendy w Puławach zaczęli zgłaszać się poszkodowani działkowcy, którym z ogródków działkowych zaczęły ginąć warzywa, owoce, kwiaty oraz akcesoria ogrodnicze. Na jednej z działek sprawca włamał się nawet do gołębnika, ale ostatecznie porzucił plany zabierania zwierząt.

Kryminalni sprawdzili, że mieszkaniec Puław był już karany za podobne przestępstwa. Po przeszukaniu jego samochodu i pomieszczeń, które zajmował znaleźli skradzione przedmioty oraz blisko 200 gramów amfetaminy.

Po zebraniu materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili 40-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży kwiatów, warzyw i sprzętu ogrodniczego. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(fot. Policja Puławy)