Kradli kable telekomunikacyjne – szajka jest już w rękach policji

      Możliwość komentowania Kradli kable telekomunikacyjne – szajka jest już w rękach policji została wyłączona

Nawet 8 lat mogą spędzić w więzieniu mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty w sprawie kradzieży napowietrznych linii telefonicznych.

Fragmenty ważnych przewodów znikały z różnych zakątków powiatów zwoleńskiego i radomskiego niemal od początku tego roku kalendarzowego. Wyjaśnieniem serii tych kradzieży zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego zwoleńskiej komendy.

Dwóch mężczyzn policjanci przyłapali na gorącym uczynku – przeszukując pojazd podejrzanych, znaleźli narzędzia, które posłużyły do kradzieży oraz przewód telekomunikacyjny, przygotowany prawdopodobnie do sprzedaży. Co więcej, przy jednym z zatrzymanych znaleziono też narkotyki.

Kolejne ustalenia dowodziły jasno, że 23- i 33-latek musieli mieć jakichś wspólników – i rzeczywiście udało się trafić na ich ślad. Mundurowi dotarli do trzech kolejnych mężczyzn, w wieku od 28 do 33 lat.

Wszyscy złodzieje wkrótce odpowiedzą przed sądem. A jak mówi kodeks karny, każdy kto zabiera, niszczy albo uszkadza element sieci telekomunikacyjnej, musi się liczyć z nawet 8-letnim pobytem w więzieniu.

Źródło informacji: KPP w Zwoleniu