Krwiodawcy z naszego regionu poszukiwani!

      Możliwość komentowania Krwiodawcy z naszego regionu poszukiwani! została wyłączona

Tymczasem mieszkańcy naszego regionu wciąż mogą pomóc w odbudowaniu lubelskich zapasów krwi. W ten sposób każdy kto jest dorosły, zdrowy i może sprawić, że szpitale udzielające pomocy na przykład ofiarom wypadków, będą mogły przetaczać krew ratującą życie.

Lubelskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa niezmiennie zaprasza do oddawania krwi we wszystkich swoich oddziałach: apeluje, że w okresie wakacji krew jest pilnie potrzebna. Jak wynika z aktualnych danych, na Lubelszczyźnie najbardziej brakuje teraz krwi grup A i 0 – ale oczywiście krew wszystkich grup musi być na bieżąco uzupełniana.

Centrum zaprasza krwiodawców do swojej lubelskiej siedziby, a także do oddziałów terenowych – a poza tym niestrudzenie prowadzi zbiórki terenowe. Najbliższa, która odbędzie się w naszym regionie, odbędzie się już w środę (12 sierpnia) w Rykach – ambulans będzie czekał na chętnych na placu przy dworcu PKS. Rejestracja potrwa tu od 9.00 do 13.00.

Tymczasem w najbliższy weekend lubelski ambulans zawita do powiatu opolskiego: w piątek (14 sierpnia) terenowa zbiórka krwi odbędzie się w Poniatowej: tuż przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki, przy ulicy Fabrycznej 1. Tutejsza rejestracja potrwa od 8.30 do 12.30. Natomiast w niedzielę (16 sierpnia) będzie można oddać krew w Opolu Lubelskim, w tamtejszym parku miejskim, przy Alei 600-lecia: to będzie popołudniowa akcja, bo będzie się można rejestrować między 13.00 a 17.00.