Kto będzie gospodarzem zalewu w Janowicach?

      Możliwość komentowania Kto będzie gospodarzem zalewu w Janowicach? została wyłączona

Dotychczas taką rolę pełniła gminna spółka prowadząca przeprawy promowe, ale władze gminy Janowiec zamierzają ogłosić przetarg, który ma wyłonić nowego dzierżawcę nieruchomości.

Zalew w Janowicach to jedyne naturalne kąpielisko w powiecie puławskim – miejsce, w którym można legalnie i bezpiecznie (pod okiem ratowników) odpoczywać nad wodą, jednocześnie ciesząc się pobytem w plenerze. Do dyspozycji gości jest plaża, plac zabaw, boiska do gry w piłkę plażową i punkt gastronomiczny, jest też możliwość wypożyczania sprzętu wodnego.

Malowniczy zalew, lubiany zarówno przez wędkarzy, jak i turystów, jest położony na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Sam akwen ma powierzchnię 14 hektarów, ale wraz z otaczającymi go lasami i łąkami nieruchomość liczy sobie w sumie ponad 21 hektarów.

Władze gminy Janowiec zdradzają już swoje plany ogłoszenia przetargu w sprawie zalewu – mają wydać takie zawiadomienie ostatniego dnia stycznia. Zwycięzca będzie zobowiązany do zajmowania się kąpieliskiem przez 10 najbliższych lat – do jego obowiązków będzie należało dbanie o porządek, prowadzenie tutejszego łowiska i obsługiwanie lokalnej infrastruktury turystycznej.

Źródło zdjęcia: Kraina Lessowych Wąwozów