Będzie nowy gazociąg – ktoś chce się przyłączyć?

      Możliwość komentowania Będzie nowy gazociąg – ktoś chce się przyłączyć? została wyłączona

Wkrótce, nieopodal gminy Puławy, będzie biegł nowy gazociąg – a mieszkańcy gminy są pytani o to, czy chcieliby przyłączyć się do tych nowych instalacji. Cały czas trwa zbieranie ankiet w tej sprawie, potrwa jeszcze do tego piątku.

Przypomnijmy, że cały plan został przedstawiony mieszkańcom pod koniec września, gdy przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa tłumaczyli jaka jest koncepcja rozbudowy sieci gazowej. Główny gazociąg będzie biegł od strony Radomia do miejscowości Pająków. Stamtąd ma być przedłużony i biec w kierunku Wisły, wzdłuż drogi krajowej nr 12, a jego kolejne odnogi mogą być poprowadzone do konkretnych miejscowości albo osiedli.

Sołtysi poszczególnych miejscowości otrzymali ankiety, z którymi odwiedzają już mieszkańców, pytając czy ktoś jest zainteresowany podłączeniem domowej instalacji do nowego gazociągu. Ta ankieta nie ma wiążącego charakteru – na razie chodzi o to, żeby Spółka zorientowała się, czy może myśleć o rozbudowaniu sieci gazowej na terenie gminy Puławy. Odpowiedzi w tej ankiecie muszą być udzielone do tego piątku – jeśli więc ktoś nie miał okazji przyjąć sołtysa i wyrazić swojego zdania, można zrobić to samodzielnie, to znaczy drukując formularz ze strony internetowej Urzędu Gminy. Wypełniony druk trzeba oczywiście najpóźniej w piątek zanieść do Urzędu.