Kto chętny na rajd rowerowy „Przez Pradolinę Wieprza”?

      Możliwość komentowania Kto chętny na rajd rowerowy „Przez Pradolinę Wieprza”? została wyłączona

Takie wyzwanie na pierwszy dzień sierpnia proponują Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” i Fundacja „Przyroda-Tradycja-Ludzie”.

To będzie wyprawa dla dorosłych miłośników turystyki rowerowej, którzy jeżdżą na rowerach górskich albo trekkingowych. Trasa pobiegnie przez bardzo zróżnicowane ścieżki – od asfaltowych po leśne i polne. Uczestnicy rajdu wyjadą z Kośmina – i tutaj też wrócą, po kilku godzinach zwiedzania pradoliny Wieprza.

Do przejechania będzie prawie 60 kilometrów, a podczas postojów będzie można poznać różne historyczne ciekawostki na temat mijanych miejscowości. Rowerzyści zatrzymają się na kilka chwil przy dworku „Osmolice”, na rynku w Jeziorzanach i w izbie tradycji garncarskich w Baranowie. Na koniec, w Kośminie będzie na nich czekał piknik zorganizowany na kempingu „Zielona Dolina”.

Udział w wycieczce będzie płatny. Zgłoszenia są przyjmowane wirtualnie, przez formularz internetowy – a nabór skończy się w następny czwartek, 29 lipca. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ. Radio Impuls jest patronem medialnym rajdu.

Źródło zdjęcia: LGD “Zielony Pierścień”