Kto chętny na wycieczkę przez wąwozy?

      Możliwość komentowania Kto chętny na wycieczkę przez wąwozy? została wyłączona

Jak wygląda Kraina Lessowych Wąwozów? Ten kto jeszcze tego nie wie, może nadrobić zaległości już w następną sobotę, czyli 5 września.

Właśnie wtedy na szlak przygody wstąpią uczestnicy wycieczki, na którą zaprasza Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór. Piesza wędrówka zacznie się w Bochotnicy – stamtąd będzie do przejścia 19 kilometrów. Trasa powiedzie przez Wierzchoniów, Las Stocki i Parchatkę – tak wędrowcy dotrą do Puław, a w trakcie wycieczki odpoczną jeszcze przy ognisku.

Koszt udziału w tej krajoznawczej wyprawie to 5 złotych, ale oprócz tego każdy uczestnik musi zatroszczyć się o bilet na emkę do Bochotnicy – bo właśnie w ten sposób wszyscy dotrą na miejsce, w którym wędrówka się rozpocznie. Do takiego spędzenia pierwszej soboty września zachęcają także władze powiatu, które współfinansują program promocji naturalnego dziedzictwa ziemi puławskiej.

Szczegółowy regulamin i program rajdu są już zamieszczone na facebookowym profilu Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór. Z organizatorami można się kontaktować także telefonicznie (numer: 607 379 007) albo mailowo: (adres: PTMGor@gmail.com). Miłośnicy pieszych wędrówek mogą się już zgłaszać, żeby rozpocząć wrzesień właśnie w lessowych wąwozach naszego regionu. 

Źródło plakatu: Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór – Facebook