Kto chętny, żeby najbliższą niedzielę spędzić z Sienkiewiczem?

      Możliwość komentowania Kto chętny, żeby najbliższą niedzielę spędzić z Sienkiewiczem? została wyłączona

Taka okazja nadarzy się już w tę niedzielę w Bałtowie, a konkretnie w Bałtowskim Zapiecku.

Tego dnia ożyją wspomnienia o samym pisarzu, a także świat, który wykreował w swoich poczytnych powieściach. Właśnie od czytania fragmentów książek Sienkiewicza rozpocznie się to popołudnie – między 12.00 a 14.00 będzie można przypomnieć sobie książkowe opowieści, a nawet je obejrzeć, bo zostaną przygotowane specjalne inscenizacje. Do zobaczenia będzie między innymi polskie obozowisko z czasów I Rzeczyspospolitej, czyli z tego okresu, w którym Sienkiewicz osadził akcję swojej „Trylogii”.

Później, po poczęstowaniu się pieczonymi ziemniakami, będzie można obejrzeć wystawę poświęconą naszemu nobliście, a tuż po 16.00 historie o pisarzu ożyją w jeszcze inny sposób: za sprawą prawnuków Henryka Sienkiewicza, którzy podzielą się różnymi rodzinnymi wspomnieniami. Na koniec organizatorzy zaplanowali koncert Łukasza Jemioły z zespołem, ten zacznie się o 18.30.

Na „Niedzielę z Sienkiewiczem” są zaproszeni wszyscy miłośnicy literatury i historii – wstęp na atrakcje przygotowane przez Bałtowski Zapiecek będzie bezpłatny.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/events/1244392695721242/