Kto zbuduje obwodnicę Nałęczowa?

      Możliwość komentowania Kto zbuduje obwodnicę Nałęczowa? została wyłączona

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zebrał już wszystkie oferty i wkrótce wybierze jedną z nich – wyłaniając wykonawcę nowej, bardzo potrzebnej drogi. Ma to nastąpić jeszcze w październiku.

Przetarg w sprawie tej ważnej inwestycji ogłoszono pod koniec lipca – jak się okazało, cieszył się dużą popularnością, bo zgłosiło się do niego 11 firm. Co więcej, każda z nich podała w swojej ofercie cenę, która mieści się w zaplanowanym budżecie. Koszt ogłoszonego zadania wyceniano na około 170 milionów złotych, a jak się okazuje, najtańsze oferty pozwoliłyby wydać nawet o 50 milionów złotych mniej. To wszystko znaczy, że nie powinno być kłopotów z rozstrzygnięciem przetargu.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Nałęczowa to stworzenie 5-kilometrowego odcinka, który połączy dwie drogi wojewódzkie. Nowa droga pozwoli zjechać z trasy do Nałęczowa już w Bochotnicy Kolonii. Dalej na kierowców będą czekały już Strzelce i Przybysławice, a po drodze podróżni miną między innymi rondo we wspomnianej Bochotnicy, estakadę nad doliną rzeki Bochotniczanki czy dwupoziomowe skrzyżowanie przy ulicy Cynkowskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wszystko będzie gotowe do połowy 2024 roku.

Drugi etap, zaplanowany na kolejne lata, to budowa odcinka, który zacznie się w Strzelcach i pobiegnie w stronę Wąwolnicy. Budowa całej obwodnicy jest konieczna, żeby Nałęczów nie stracił statusu uzdrowiska.