Kto zrobi najpiękniejsze pisanki i palmy wielkanocne?

      Możliwość komentowania Kto zrobi najpiękniejsze pisanki i palmy wielkanocne? została wyłączona

Na początku tego tygodnia pisaliśmy o finale konkursu, jaki Marszałek Województwa Lubelskiego ogłosił dla Kół Gospodyń Wiejskich – a teraz Marszałek zaprasza już wszystkich mieszkańców naszego regionu do wzięcia udziału w konkursie świątecznym.

Z racji, że powoli zbliżają się już święta wielkanocne, na Lubelszczyźnie odbędzie się II Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną. To znaczy, że każdy kto chciałby wykorzystać własne artystyczne talenty, zdolności i kreatywność, ma właśnie okazję przygotować tradycyjne świąteczne ozdoby. Organizatorzy czekają między innymi na zgłoszenia twórców ludowych, którzy przedstawią pisanki i palmy przygotowane zgodnie z tradycyjnymi technikami i ze wzorami charakterystycznymi właśnie dla Lubelszczyzny. Ale po sięganie do tych tradycji organizatorzy konkursu zachęcają też wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych. Czas na przygotowywanie prac jest do 20 marca.

Link do szczegółowego regulaminu można znaleźć na stronie www.wok.lublin.pl. Według aktualnych planów, najpiękniejsze lubelskie palmy i pisanki będzie można obejrzeć 5 kwietnia, w Muzeum Wsi Lubelskiej – podczas uroczystego podsumowania konkursu.