Kupujesz czy sprzedajesz – uważaj!

      Możliwość komentowania Kupujesz czy sprzedajesz – uważaj! została wyłączona

Oszuści czują się coraz pewniej w Internecie. Mieszkańcy powiatu puławskiego wciąż przekonują się o tym na własnej skórze, podczas wirtualnych zakupów.

W ostatnich dniach przykrymi niespodziankami zakończyły się transakcje kilkorga osób. Mieszkańcy gminy Nałęczów stracili 400 i 300 złotych, chcąc kupić samochód elektryczny i telefon komórkowy, natomiast mieszkanka gminy Wąwolnica skusiła się na wózek dziecięcy za 550 złotych. Wszyscy zapłacili z góry za upatrzone przedmioty, ale przesyłki do nich nie dotarły.

Ale na baczności muszą się mieć także internetowi sprzedawcy. 2300 złotych stracił puławianin, który sam wystawił ogłoszenie i liczył na odzew klientów. Niestety, anons dotyczący opon samochodowych zainteresował oszusta. Podczas rozmowy z tym rzekomym klientem, puławianin kliknął w fałszywy link, który miał pomóc przeprowadzić transakcję. Użył danych dotyczących konta bankowego i wtedy skorzystał z nich złodziej.

Wszystkie te sprawy rozwiązują teraz puławscy policjanci – i namawiają internautów do ostrożnego poruszania się po wirtualnych witrynach sprzedażowych.