Kwieciste łąki na miejskich skwerach – już wkrótce!

      Możliwość komentowania Kwieciste łąki na miejskich skwerach – już wkrótce! została wyłączona

Czy Puławy zakwitną? Wszystko na to wskazuje, a to za sprawą barwnie kwitnących łąk, które mają coraz częściej pojawiać się w mieście.

Wielu mieszkańców zwraca uwagę na temat wprowadzenia takich zielonych punktów. Przy palącym słońcu, nisko koszone trawniki zamieniają się w praktycznie wyschnięte ścierniska. Zadbane łąki kwietne mają ogromny wpływ na poprawę jakości powietrza i mikroklimatu miasta. Pochłaniają znaczne ilości dwutlenku węgla, zanieczyszczenia powietrza czy pył komunikacyjny. Co prawda mogą być one problemem dla alergików, jednak unikanie częstego koszenia trawników nie będzie powodowało nagłego rozproszenia pyłków. Wysokie trawy pozwalają też zatrzymać więcej wody w glebie, co przy upałach pozwoli na jej wolniejsze uwalnianie, co obniży temperaturę powietrza.

Jak informuje Prezydent Puław Paweł Maj, po roku zakładania testowych miejskich łąk, Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich planuje przekształcenie dwóch trawników w Parku Solidarności o łącznej powierzchni 2 500 m2 , oraz części trawnika w pasie drogowym ulicy Ceglanej o powierzchni ponad 3 000 m2.

Prezydent zachęca także wszystkich mieszkańców – właścicieli ogrodów i działek rekreacyjnych, do przyłączenia się do tej kwitnącej akcji. Nawet najmniejszy skrawek zieleni można zamienić na raj dla oczu i przyrody.