Lekceważyli zakazy – zostali ukarani

      Możliwość komentowania Lekceważyli zakazy – zostali ukarani została wyłączona

Wprowadzona ostatnio zmiana przepisów dotyczących stanu epidemii powoduje, że nie tylko służby reagują na wszelkie przejawy łamania prawa. Odpowiedzialność za siebie oraz innych sprawia, że mieszkańcy powiatu puławskiego coraz częściej decydują się na powiadomienie o wszelkich przypadkach łamania prawa.

Tak też stało się w przypadku trzech mieszkańców Puław, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy wprowadzone w związku z panującą epidemią. Mężczyźni w wieku od 35 do 46 lat zorganizowali małe spotkanie “alkoholowo-towarzyskie” na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, które wprost zakazuje grupowania się oraz przemieszczania osób, z wyjątkiem ściśle określonych sytuacji związanych z zaspakajaniem spraw niezbędnych do codziennego życia, puławianie zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci przypominają, że w obecnej sytuacji, każde złamanie przepisów ustanowionych w związku z epidemią, to nie tylko naruszenie prawa, ale przede wszystkim stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Za rażące nieprzestrzeganie przepisów trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

 

(info/fot. Policja)