My mieliśmy się NAPALIĆ a on chciał na tym ZAROBIĆ

      Możliwość komentowania My mieliśmy się NAPALIĆ a on chciał na tym ZAROBIĆ została wyłączona

260 kilogramów krajanki tytoniowej i prawie 3 tony tytoniu – takie znaleziska czekały na policjantów w jednym z domów w gminie Kazanów.

Przepis na sukces był właściwie gotowy: była cała masa tytoniu, była sprawna maszyna do krajania i zaciszne miejsce do pracy, co mogło się nie udać? A jednak plany 54-latka z Kazanowa nie wypaliły. O jego pomyśle na nielegalny zarobek w jakiś sposób dowiedzieli się policjanci – ci ze Zwolenia, a nawet ci z samego Radomia. Kiedy w minionym tygodniu mundurowi z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą odwiedzili posesję w Kazanowie, znaleźli tam już sporo przygotowanej krajanki i jeszcze więcej wciąż czekającego na krojenie tytoniu.

Tak skończyły się marzenia o wielkim zarobku – bo mundurowi zabezpieczyli wszystko, łącznie z maszynką do pracy, a przedsiębiorczego 54-latka zatrzymali. Mógł zarobić na tym nielegalnym towarze więcej niż półtora miliona złotych, ale teraz ma zupełnie inne widoki na przyszłość. Grożą mu nawet 3 lata więzienia, być może będzie musiał sam zapłacić wysoką grzywnę.

Źródło zdjęcia: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/37709,Policjanci-zabezpieczyli-prawie-3-tony-nielegalnego-tytoniu.html; fot. asp. K. Gregorczyk