Literackie i historyczne ciekawostki czekają!

      Możliwość komentowania Literackie i historyczne ciekawostki czekają! została wyłączona

Lato już za nami, ale jesień też sprzyja krajoznawczym wycieczkom. Również takim, które pomogą lepiej poznać postacie albo wydarzenia historyczne, związane z naszymi stronami.

Każdy, kto lubi historyczne ciekawostki i ma ochotę odwiedzić sąsiadujący z naszym regionem powiat łukowski, może skorzystać z propozycji Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach.  W następną niedzielę (11 października) będzie można wybrać się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej.

W pierwszej z tych miejscowości do zwiedzenia będzie Muzeum Sienkiewicza – zorganizowane w oficynie dworu, w którym słynny pisarz się urodził i spędził dzieciństwo, Tu do zobaczenia będą między innymi pierwsze wydania jego książek, różne artystyczne wizerunki jego literackich bohaterów, a nawet rekwizyty z ekranizacji powieści. Z kolei Wola Gułowska przyniesie uczestnikom wycieczki opowieści z czasów drugiej wojny światowej. Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków przechowuj wspomnienia o żołnierzach i o ostatniej bitwie kampanii wrześniowej. Z kolei zabytkowy, barokowy klasztor to jeden z ciekawszych zabytków sakralnych powiatu łukowskiego.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach organizuję tę wyprawę w ramach programu “Niepodległa”, dlatego wycieczka jest bezpłatna. Zapisy już trwają i są telefoniczne: wystarczy zadzwonić pod numer: 81 865 16 16.

Źródło zdjęcia: MGCK w Rykach – Facebook