Lodowata kąpiel i gorące wsparcie – za nami “Noworoczne morsowanie dla Ani”

      Możliwość komentowania Lodowata kąpiel i gorące wsparcie – za nami “Noworoczne morsowanie dla Ani” została wyłączona

W minioną sobotę Wyspa Wisła znów zatętniła życiem – tym razem za sprawą 150 morsów, którzy nie zawiedli i zjawili się na specjalnej charytatywnej akcji.

„Noworoczne morsowanie dla Ani” przygotował Nieformalny Klub Morsa „Z łabędziem być” – i razem z fundacją Słoneczko namawiał do pomagania Ani Piątek z Gołębia, która zmaga się z ciężką chorobą autoimmunologiczną. Przy temperaturze 2 stopni powyżej zera tłum morsów zanurzył się w wodzie, która miała podobną temperaturę, co to sobotnie powietrze. Tymczasem na brzegu trwała zbiórka pieniędzy na szczytny cel, a udało się zebrać imponującą kwotę, bo aż 5102 złote. Bardzo duży wkład mieli tu goście z Pionek, który przyjechali do Stężycy na zimową kąpiel w szczytnym celu.

Reszta popołudnia minęła wesoło i smacznie – bo wszyscy rozgrzewali się później między innymi gorącym rosołem albo czerwonym barszczem, paliło się też ognisko, na którym pieczono kiełbaski. Na koniec zaznaczmy, że dla morsów to jeszcze nie koniec sezonu, kolejne klubowe morsowanie już w najbliższą niedzielę.

Źródło zdjęcia: Nieformalny Klub Morsa “Z łabędziem być” – Facebook