Lokalna kultura doceniona przez Powiat

      Możliwość komentowania Lokalna kultura doceniona przez Powiat została wyłączona

W miniony piątek (22.10) odbyło się puławskie powiatowe święto kultury. Do artystów, twórców, animatorów i organizacji społecznych trafiło 39 Dorocznych Nagród Starosty Puławskiego.

Wśród nagrodzonych znalazły się osoby związane z lokalnymi ośrodkami kultury, placówkami oświatowymi, turystycznymi, regionaliści, nauczyciele, twórcy ludowi, a także muzycy. Jednym z nich był znany z anteny Radia Impuls, wokalista i gitarzysta – Przemysław Jóźwik:

 

Jak podkreśliła starosta Danuta Smaga„Kulturę tworzą ludzie o niezwykłej wrażliwości i otwartości umysłu. I tych ludzi należy nagradzać oraz dziękować im za upiększanie naszego życia.”

Wyróżnieni zostali także twórcy w powiatowym Konkursie Wydawnictw. W kategorii „Album” pierwsze miejsce zajęło Muzeum Czartoryskich w Puławach za publikację pt. „Kres Polskich Aten”, drugie miejsce Urząd Miasta Puławy za album pt. „Puławy dawniej i dziś”, trzecie miejsce Towarzystwo Przyjaciół Gołębia za album ze zdjęciami Krzysztofa Olszaka pt. „Te, co patrzą słońcu w oczy…”

W konkursie były także kategorie wydawnictw historycznych i folderów turystycznych. Nagrodę z rąk starosty otrzymała również uświetniająca spotkanie Puławska Orkiestra Dęta. Uroczystość zakończył koncert Marcina Wyrostka, któremu towarzyszyli członkowie zespołu COLORIAGE.

Pełna LISTA nagrodzonych.

 

(fot. Powiat Puławski)