AKCJA ZNICZ – zobacz, co działo się na naszych drogach

      Możliwość komentowania AKCJA ZNICZ – zobacz, co działo się na naszych drogach została wyłączona

Co ciekawe, statystyki są podobne do tych sprzed roku, a warto zaznaczyć, że ten listopadowy świąteczny weekend było o jeden dzień dłuższy niż poprzedni.

Na drogach Lubelszczyzny doszło do 14 wypadków – 1 osoba zginęła, a 15 zostało rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj: w miejscowości Zagrody w powiecie biłgorajskim samochód potrącił na przejściu 35-letniego mężczyznę. O jedną trzecią zmalała za to liczba kolizji – przed rokiem było ich 300, a w ten weekend 200. Zatrzymano 70 nietrzeźwych kierowców, a wśród wspomnianych 14 wypadków, do 3 doprowadzili właśnie pijani kierowcy.

W samym powiecie puławskim nie doszło do żadnego wypadku i do tylko 7 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a przebadali 441.

Lubelscy policjanci patrolowali i drogi wojewódzkie i krajowe, czuwali na trasach dojazdowych do miast i miejscowości i oczywiście w okolicach cmentarzy. Mundurowi sprawdzali prędkość jadących samochodów, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i to, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/96924,KWP-Podsumowanie-Akcji-Znicz-na-drogach-wojewodztwa.html