Lubelscy żołnierze “łączą na Święta”

      Możliwość komentowania Lubelscy żołnierze “łączą na Święta” została wyłączona

Przed nami Święta Bożego Narodzenia – okazja, która kojarzy nam się z rodzinnymi spotkaniami. Niestety, epidemia koronawirusa teraz komplikuje takie plany.

W szczególnie trudnej sytuacji są schorowani seniorzy, przebywający w izolacji. Dlatego to właśnie do nich chcą dotrzeć lubelscy Terytorialsi, którzy rozpoczęli akcję „Łączymy na Święta”. Żołnierze odwiedzą tych, którzy nie mogą albo nie potrafią skontaktować się z bliskimi dzięki wideo-rozmowie – przyjadą z odpowiednim sprzętem i życzliwym wsparciem. Oczywiście zachowają wszystkie środki ostrożności, żeby w żaden sposób nie narazić zdrowia seniorów.

O taką pomoc poprosiło już kilkanaście placówek medycznych i opiekuńczych z całej Lubelszczyzny. Terytorialsi spędzą najbliższe dni, odwiedzając szpitale i Domy Pomocy Społecznej. O taką wizytę może poprosić każdy – wystarczy zadzwonić na infolinię WOT, pod numer 800 100 115 albo napisać elektroniczną wiadomość na adres pomocwot@mon.gov.pl.

Nowa akcja lubelskich Terytorialsów ma sprawić, żeby w te nietypowe Święta nikomu nie dokuczyła samotność. Przypomnijmy, że od początku pandemii żołnierze z lubelskiej brygady niosą pomoc potrzebującym. Opiekują się także 150 kombatantami – dbają o to, żeby ci seniorzy dostawali żywność i leki, żeby nie brakowało im ciepłych posiłków.

Źródło zdjęcia: 2LBOT