Lubelska e-spiżarnia chce się przydać lokalnym rolnikom!

      Możliwość komentowania Lubelska e-spiżarnia chce się przydać lokalnym rolnikom! została wyłączona

Ta wiosna nie była łatwa dla rolników i producentów lokalnej żywności. We znaki dała im się po pierwsze kapryśna pogoda, która przyniosła i suszę, i wiosenne przymrozki, a po drugie – zagrożenie koronawirusem i stan epidemii doprowadziły do tego, że trudniej było dotrzeć do klientów, którzy chcieliby kupić rolne płody.

Z tym drugim problemem wciąż zmaga się wielu lokalnych producentów żywności – i właśnie dlatego dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli postanowił coś na to zaradzić. Z inicjatywy Wiesława Orzędowskiego na stronie internetowej LODR  zaczęła działać e-spiżarnia. To miejsce, gdzie każdy rolnik czy producent żywności pracujący na Lubelszczyźnie, może bezpłatnie przedstawić swoją ofertę – i szybko dotrzeć do osób, które szukają właśnie takich artykułów spożywczych.

Każdy, kto chciałby skorzystać z możliwości lubelskiej e-spiżarni, powinien wypełnić specjalny formularz i przygotować dobrej jakości zdjęcie swoich produktów. Takie zgłoszenie trzeba przesłać pocztą elektroniczną na adres: sfigiel@wodr.konskowola.pl. W razie pytań czy wątpliwości, do Ośrodka można także zadzwonić, wybierając 693 901 081 albo 81 889 06 16. W sprawach związanych z e-spiżarnią doradzi Sylwia Figiel, pracownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, starszy specjalista ds. przetwórstwa na poziomie gospodarstwa i bezpieczeństwa żywności.

Szczegółowy regulamin, który określa zasady działania e-spiżarni, jest dostępny na stronie internetowej Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Tam też można znaleźć wzór formularza, który trzeba koniecznie wypełnić, żeby samemu skorzystać z okazji i ogłosić swoją ofertę w lubelskiej e-spiżarni. Żeby szybko znaleźć wszystkie te materiały, wystarczy kliknąć TUTAJ.