MARSZ RÓWNOŚCI w Lublinie ciągle budzi wątpliwości

Na 28 września zaplanowany jest tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Wciąż jednak nie znamy dokładnej trasy, jaką ma przejść ta manifestacja.

Choć organizatorzy marszu już wybrali ulice, którymi przejdzie pikieta, tym razem to Urząd Miasta prosi o zmiany. Według Ratusza problematyczne mogą być ulice Jaczewskiego i Obywatelska. Jak uzasadniają urzędnicy, są to drogi dojazdowe do dużych lubelskich szpitali i marsz może stanowić problem dla dojeżdżających karetek.

Podobnie jak w tamtym roku, pojawiają się apele przeciwników Marszu Równości. Wówczas ze względów bezpieczeństwa prezydent Krzysztof Żuk zakazał manifestacji, jednak ten zakaz ten uchylił sąd. Nie wiemy jeszcze, jaka decyzja zapadnie w tym roku. Wiadomo za to, że prezydent może ją wydać najpóźniej 96 godzin przed planowanym rozpoczęciem demonstracji.

One comment on “MARSZ RÓWNOŚCI w Lublinie ciągle budzi wątpliwości

  1. Azotniak

    Marsz hejtu i nienawiści idą tylko po to aby atakować katolików i rodziny polskie ,w tym marszu absolutnie nie ma równości jest tylko hejt pogarda i chęć walki z kościołem i wiarą ,zastanawia mnie tylko dlaczego tak niszowe wydarzenie jest tak pompowane przez ten portal? Przecież tam maszerują tylko bojówki dowożone autokarami i opłacane przez …wszyscy wiemy kogo.

Comments are closed.