Lubelski ratusz wdraża plan zaciskania pasa

      Możliwość komentowania Lubelski ratusz wdraża plan zaciskania pasa została wyłączona

Urząd ogłosił wstępny plan przyszłorocznych wydatków z budżetu miasta. Jak się okazuje, nie napotykamy w nim na większe niespodzianki.

Ze względu na niższe przychody z podatków ( co wynika chociażby ze zwolnienia z PIT-u osób do 26 roku życia), mniejsze pieniądze trafią przede wszystkim do sektora kultury. Podkreślmy, że ta od dwóch lat przeżywała kumulację wielkich wydarzeń związanych z rocznicami 700-lecia Lublina, ze 100-leciem odzyskania niepodległości i 450 rocznicą zawarcia unii lubelskiej.

Jeśli chodzi więc o najważniejsze planowane inwestycje, ratusz zamierza skupić się na dokończeniu tych już rozpoczętych. Wśród nich prezydent Krzysztof Żuk wymienia przede wszystkim budowę podstawówki przy ulicy Berylowej i odnowę parku Ludowego. W planach pojawia się także największa miejska inwestycja od wielu lat, czyli budowa nowego dworca autobusowego.

Budżet Lublina musi się także zmagać ze spłatą kredytów. Na koniec przyszłego roku spodziewane zadłużenie miasta miałoby wynieść 1 mld 620 mln zł.