Lubelskie będzie miało nowe miasto? – odpowiedzą MIESZKAŃCY

      Możliwość komentowania Lubelskie będzie miało nowe miasto? – odpowiedzą MIESZKAŃCY została wyłączona

Nadzwyczajna sesja i wyjątkowe okoliczności. Tak było w poniedziałek w Kamionce w powiecie lubartowskim. W najbliższym czasie w tej miejscowości rozpoczną się konsultacje społeczne.

Mieszkańcy odpowiedzą czy chcą mieszkać dalej na wsi, czy też w mieście. Na wspomnianej sesji rady gminy Kamionka samorządowcy zajęli się sprawą przywrócenia Kamionce praw miejskich. Aby tak się stało niezbędne jest ogłoszenie konsultacji społecznych.

Jeśli mieszkańcy opowiedzą się na tak, do końca marca odpowiedni wniosek trafi do wojewody lubelskiego, a potem do końca lipca do rady ministrów. Być może od 1 stycznia przyszłego roku na lubelszczyźnie pojawi się kolejne miasto, a gmina Kamionka stanie się gminą miejsko-wiejską.

W czasie spotkań będzie można dowiedzieć się czy w związku ze zmianą wzrosną podatki, opłaty za wodę i śmieci, i czy potrzebna będzie wymian dowodów osobistych. Te kwestie ustala rada gminy, więc wszystko powinno zostać bez zmian.

Jakie będą zalety miasta? Po za powrotem tradycji posiadania praw miejskich, będzie można ubiegać się o szersze finansowanie wielu inwestycji. Zmiana będzie miała także charakter promocyjny, co pozwoli zachęcić turystów do odwiedzenia Kamionki jako miasta.

 

(fot. pixabay.com)