LUBLIN: Marsz Równości pójdzie inną trasą

Organizatorzy zmienili trasę pochodu, planowanego na 28 września.

Zmiana trasy ma związek z przysięgą wojskową, która została zaplanowana na ten sam dzień przez Wojska Obrony Terytorialnej. Przysięga miałaby się odbyć 28 września na placu Zamkowym, a właśnie z tego miejsca miał według pierwotnego zgłoszenia wyruszyć Marsz Równości. Rzecznik 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej potwierdził, że jego dowódca już 20 sierpnia wystąpił do Urzędu Miasta z wnioskiem o „wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej pl. Zamkowego”.

Dzisiaj do Urzędu Miasta wpłynęła informacja o nowej trasie Marszu Równości. Pochód miałby pójść w przeciwnym niż planowano kierunku. Wyruszyłby z pl. Teatralnego przez Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. 3 Maja, Dolną 3 Maja, Prusa, Jaczewskiego, Obywatelską, Unicką i Podzamcze, a zakończyłby się na al. Unii Lubelskiej.

3 comments on “LUBLIN: Marsz Równości pójdzie inną trasą

  1. Zbigniew

    Absolutnie się z tym nie zgadzam nienawiść i pogarda jest po jednej stronie , ciągłe prowokacje lekceważenie symboli religijnych i łamanie Konstytucji to są właśnie marsze lgbt ,brak tolerancji dla chrześcijan i rodzin .A teraz proszę o jeden przykład łamania prawa społeczności lgbt bo jak na razie w tej powyższej wypowiedzi brak konkretów co zresztą jest charakterystyczne dla trolli (Tobi) Dodam jeszcze że katolicy nie robią marszy i przeciwko lgbt a demokracja Tobi nie polega na obrażaniu katolików .Gdyby jednak moje argumenty nie trafiły polecam obejrzenie profanacji Mszy Świętej na jednym z marszy tego zacnego towarzystwa.

  2. Tobi

    Panie Zbigniewie, ale oni mówia to samo o wierzących – że to oni łamia prawa LGBT itd. A demokrajcja jest demokracją. Przyzna Pan, że zdecydowanie powszechniej łamie się prawa społecności LGBT, obraża ich a nawet dochodzi do zachowań wulgarnych i brutalnych. I co Pan na to?

  3. Zbigniew

    w związku z ciągłym łamaniem prawaArt. 196. KK ,obrażaniem uczuć religijnych ,brakiem tolerancji dla osób wierzących w Boga ,nawoływaniem do nienawiści oraz łamaniem Konstytucji takie zgromadzenia powinny być ZAKAZANE !

Comments are closed.