LUBLIN: Okradła 67-latkę z biżuterii

Biżuterię o wartości blisko 4 tys. zł straciła mieszkanka Lublina, po tym jak jej mieszkanie odwiedziła nowo poznana znajoma.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w jednym z bloków w Dzielnicy Kalinowszczyzna w Lublinie. Do mieszkania 67-latki przyszła poznana niedawno kobieta: starsza mieszkanka Lublina miała jej przekazać niepotrzebne ubrania. Kobieta, wykorzystując chwilową nieuwagę właścicielki, splądrowała mieszkanie. Jej łupem padła biżuteria o wartości około 4 tys. zł. 67-latka dopiero po około dwóch tygodniach zauważyła jej brak i sprawę zgłosiła na Policję. Policjanci zatrzymali 34-latkę z Lublina podejrzaną o kradzież. W trakcie czynności służbowych odzyskali część skradzionej biżuterii, która znajdowała się w jednym z lombardów. Wczoraj, na II Komisariacie Policji w Lublinie, nieuczciwa mieszkanka Lublina usłyszała zarzuty. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie do świeżo poznanych lub nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu. Starszych członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

Dodaj komentarz