Majówkę można spędzić… śpiewająco

      Możliwość komentowania Majówkę można spędzić… śpiewająco została wyłączona

Zbliża się początek maja, a wraz z nim jedno z naszych najważniejszych świąt narodowych.

To dobra okazja, żeby odświeżyć takie tradycje, jak śpiewanie pieśni patriotycznych – i właśnie do tego zachęca konkurs „Do hymnu”, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Proponuje wyzwanie uczniom szkół podstawowych i ich rodzinom, bo idea konkursu polega na tym, żeby nagrać solowe albo zespołowe wykonanie jakiejś polskiej pieśni patriotycznej.

Dzieci mogą same albo razem z bliskimi zaśpiewać jedną z pieśni, które wymienia regulamin konkursu – ważne, żeby cały występ został nagrany i opublikowany w Internecie, w serwisie YouTube. Gotowe nagranie musi być odpowiednio otagowane i podpisane, a link do niego trzeba do 15 maja przesłać do organizatorów.

Wyniki tego ogólnopolskiego konkursu poznamy już 1 czerwca – przez stan epidemii tegoroczna edycja będzie przeprowadzona i rozstrzygnięta właśnie przy pomocy Internetu. W naszym regionie o tym konkursie przypomina między innymi zwoleński Dom Kultury, a my przypominamy o tym dorocznym wyzwaniu wszystkim którzy chcieliby spróbować w nim swoich sił. Szczegółowe informacje udostępniono na stronie internetowej NCK.

Źródło zdjęcia: www.nck.pl