Mała elektrownia w szpitalu tymczasowym

      Możliwość komentowania Mała elektrownia w szpitalu tymczasowym została wyłączona

Lubelski szpital tymczasowy ma zacząć przyjmować pacjentów w najbliższą sobotę (19 grudnia). Trwają jeszcze ostatnie prace przygotowawcze, a uczestniczą w nich również żołnierze – i dzielą się nie tylko dobrą energią.

W miniony poniedziałek (14 grudnia) saperzy z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zainstalowali na terenie szpitala tymczasowego kontenerową elektrownię polową. To urządzenie o wysokiej mocy, które bardzo pomoże w razie braku zasilania. Jeśli będzie potrzebne, KEP-900 uruchomi się automatycznie i poda zasilanie konieczne do prawidłowej pracy medycznej aparatury.

900 kW to moc, która mogłaby z łatwością dostarczyć energii elektrycznej małej miejscowości, liczącej nawet 20 tysięcy mieszkańców. Mobilny KEP-900 jest regularnie używany jako awaryjne źródło prądu, w ramach ćwiczeń pod kryptonimem „Pomocna Energia”.

Lubelscy Terytorialsi od początku pomagają przygotowywać hale Targów Lublin do nowej roli – a gdy szpital tymczasowy zacznie działać, będą wspierać personel medyczny. Zajmą się triażem pacjentów, dostarczaniem posiłków i pracami administracyjnymi.

Źródło zdjęć: 2LBOT