“Mały przyrodnik” pomaga odkrywać kazimierskie okolice

      Możliwość komentowania “Mały przyrodnik” pomaga odkrywać kazimierskie okolice została wyłączona

To już prawie połowa tegorocznych ferii zimowych, a wolny czas warto wykorzystać na aktywny wypoczynek. Aktualne obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa powstrzymują przed planowaniem dalszych wyjazdów – ale to może być motywacja, żeby na nowo docenić najbliższe okolice.

Właśnie do tego zachęca Muzeum Nadwiślańskie, które zaprasza do odwiedzenia swoich oddziałów. Przypomina, że na miłośników średniowiecznych i słowiańskich ciekawostek cały czas czeka skansen archeologiczny w Żmijowiskach. Nastrojowe pejzaże można znaleźć także w Janowcu – w okolicy tamtejszego zamku. Tu można odpoczywać w parku, z którego rozciąga się widok nie tylko na zabytkowe zabudowania, ale też na dolinę Wisły.

 

Ale Muzeum idzie też z duchem czasu – i proponuje wirtualnych towarzyszy do kazimierskich spacerów. Do „Małego Przewodnika po Kazimierzu Dolnym” dołączył w grudniu „Mały Przyrodnik”. To kolejna gra mobilna, którą można za darmo pobrać na smartfona, a później na nowo spojrzeć na kazimierskie zakątki. Każdy, kto chce się przekonać, jaka przygoda czeka w Kazimierskim Parku Krajobrazowym na czujnych obserwatorów, może kliknąć TUTAJ.

Źródło zdjęć: MNKD